CÍRKEV A SVĚT


Jan 17,15-20: „Neprosím, abys je vzal ze světa, ale abys je zachoval od zlého. Nejsou ze světa, jako ani já nejsem ze světa. Posvěť je pravdou; tvoje slovo je pravda. Jako ty jsi mne poslal do světa, tak i já jsem je poslal do světa. Sám sebe za ně posvěcuji, aby i oni byli v pravdě posvěceni. Neprosím však jen za ně, ale i za ty, kteří skrze jejich slovo ve mne uvěří."
Jako křesťané jsme ve vztahu ke světu v docela složité situaci. Nejme ze světa, ale žijeme v něm a máme v něm naplnit svoje poslání. Boží království se utváří především v lidských srdcích, ale my lidé žijeme v konkrétním prostředí, které je Bohu často velmi vzdáleno. V této části stránek vám chceme nabídnout zamyšlení či vyjádření týkající se života křesťanů uprostřed světa i života církve v této společnosti.


(27.1.2018)

Ať už volby dopadnou jakkoliv…

Ať už volby dopadnou jakkoliv…

Máme před sebou druhé kolo prezidentské volby. Mnozí měli jiného kandidáta, který nepostoupil do druhého kola. Zůstali ale jen dva.

více

Sekce: CÍRKEV A SVĚT

(27.12.2017)

Přemíra věcí zavírá lidská srdce

Přemíra věcí zavírá lidská srdce

„Pro mě, stejně jako pro většinu kněží, je advent především dobou služby. Letos jsem v době adventní dával také několik duchovních obnov a přednášek na téma adventního času. A to je veliká pomoc i pro můj osobní život, protože se sám musím nad prožíváním adventu zamyslet dříve, než budu druhým něco říkat. Zpětně mě to pak ovlivňuje,“ říká Vojtěch Kodet, rodák z Malého Beranova u Jihlavy.

více

Sekce: CÍRKEV A SVĚT, ROZHOVORY

(7.10.2017)

Fatima - poslední tajemství

Fatima - poslední tajemství

Je posledních 100 let ve světě ovlivněno událostmi ve Fatimě? Měla bolševická revoluce a dvě světové války co do činění s Fatimou? Co zabránilo třetí? Proč nebyl Jan Pavel II. zabit Ali Agcou? Proč se zhroutil sovětský komunismus? Je Fatima stále aktuální při pohledu na dnešní problémy, včetně islámu? Co když svět ignoruje varování Fatimských tajemství?

více

Sekce: CÍRKEV A SVĚT, VIDEA

(14.5.2016)

Křesťan a islám

Křesťan a islám

Desítka českých teologů a filosofů z univerzit v Praze, Olomouci a Českých Budějovicích sestavila publikaci, v níž se zamýšlejí nad aktuální problematikou postoje křesťanů vůči islámu. Kniha, kterou vydalo nakladatelství Hesperion, je volně dostupná ke stažení a šíření v elektronické podobě. více

Sekce: CÍRKEV A SVĚT

(26.3.2016)

Kristův kříži, symbole božské lásky

Kristův kříži, symbole božské lásky


Kristův kříži, symbole božské lásky a lidské nespravedlnosti, ikono svrchované oběti lásky a extrémně hloupého sobectví, nástroji smrti a cesto ke vzkříšení. Znamení poslušnosti a embléme zrady, popravčí nástroji pronásledování a prapore vítězství. více

Sekce: CÍRKEV A SVĚT, DUCHOVNÍ ŽIVOT

(10.12.2015)

Rozhovor s papežem Františkem k roku milosrdenství

Rozhovor s papežem Františkem k roku milosrdenství

Text interview papeže Františka, který poskytl týdeníku Credere, oficiálnímu časopisu Svatého roku milosrdenství.

více

Sekce: CÍRKEV A SVĚT

(12.9.2015)

O imigraci jinak

O imigraci jinak

Křesťanská povinnost pomáhat člověku, který se ocitl v nouzi, nijak nebrání racionálnímu pohledu na fenomén zvýšeného přílivu imigrantů na starý kontinent. Nejde o jev spontánní, jak naznačuje většina sdělovacích prostředků, které ovšem nikdy neukazují příčiny či důsledky dění, o kterém informují, nýbrž pouze se snaží do něj vtáhnout, aniž by měl člověk možnost samostatně se tázat a přemýšlet.

více

Sekce: CÍRKEV A SVĚT

(15.4.2015)

Tvář Milosrdenství

Tvář Milosrdenství


Bula, kterou papež František vyhlásil mimořádný Svatý rok Milosrdenství

více

Sekce: CÍRKEV A SVĚT

(21.2.2015)

Poselství papeže Františka k postní době 2015

Poselství papeže Františka k postní době 2015


Posilněte svá srdce (Jak 5,8)

více

Sekce: CÍRKEV A SVĚT

(22.1.2015)

Národní eucharistický kongres

Národní eucharistický kongres

V létě loňského roku rozhodla na svém zasedání Česká biskupská konference, že se v roce 2015 uskuteční historicky první Národní eucharistický kongres v České republice. Jeho vyvrcholením bude konference, které se uskuteční od 15. do 17. října 2015 v Brně na biskupském gymnáziu. Hlavním dnem Národního eucharistického kongresu bude sobota 17. října 2015.

více

Sekce: CÍRKEV A SVĚT, EUCHARISTIE

(20.12.2014)

Zkoumejte

Zkoumejte

30. listopadu 2014, na první neděli adventní, začal Rok zasvěceného života, který bude zakončen v den 50. výročí vydání dokumentu Perfectae caritatis o obnově řeholního života, 21. listopadu 2015. Tento rok je vyhlášený papežem Františkem pro celou církev.

více

Sekce: CÍRKEV A SVĚT


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

Kontakt na správce stránek: webmaster(@)vojtechkodet.cz 

Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.