CÍRKEV A SVĚT


Jan 17,15-20: „Neprosím, abys je vzal ze světa, ale abys je zachoval od zlého. Nejsou ze světa, jako ani já nejsem ze světa. Posvěť je pravdou; tvoje slovo je pravda. Jako ty jsi mne poslal do světa, tak i já jsem je poslal do světa. Sám sebe za ně posvěcuji, aby i oni byli v pravdě posvěceni. Neprosím však jen za ně, ale i za ty, kteří skrze jejich slovo ve mne uvěří."
Jako křesťané jsme ve vztahu ke světu v docela složité situaci. Nejme ze světa, ale žijeme v něm a máme v něm naplnit svoje poslání. Boží království se utváří především v lidských srdcích, ale my lidé žijeme v konkrétním prostředí, které je Bohu často velmi vzdáleno. V této části stránek vám chceme nabídnout zamyšlení či vyjádření týkající se života křesťanů uprostřed světa i života církve v této společnosti.


(11.12.2014)

Apoštolský list papeže Františka k Roku zasvěceného života

Apoštolský list papeže Františka k Roku zasvěceného života

U příležitosti Roku zasvěceného života, který začal v celé církvi na 1. neděli adventní, napsal papež František svůj apoštolský list, který adresoval všem bratřím a sestrám žijícím zasvěcení pro Boha, jako jeden z těch, který sám toto zasvěcení také žije. Pro tento rok, který potrvá až do svátku Uvedení Páně do chrámu 2. února 2016, stanovil papež tři cíle: Dívat se na minulost s vděčností, prožívat přítomnost se zápalem a obejmout budoucnost s nadějí.

více

Sekce: CÍRKEV A SVĚT

(29.11.2014)

Rok zasvěceného života

Rok zasvěceného života

30. listopadu 2014, na první neděli adventní, začne Rok zasvěceného života, který bude zakončen v den 50. výročí vydání dokumentu Perfectae caritatis o obnově řeholního života, 21. listopadu 2015. Tento rok je vyhlášený papežem Františkem pro celou církev.

více

Sekce: CÍRKEV A SVĚT

(20.9.2014)

Nejtemnější kapitola v dějinách křesťanů na blízkém Východě

Nejtemnější kapitola v dějinách křesťanů na blízkém Východě

Katolický světící biskup Amánu, Marún Elias Lahham, označil současnou situaci za nejtemnější kapitolu v dějinách křesťanů na blízkém Východě.


více

Sekce: CÍRKEV A SVĚT

(18.8.2014)

Výzva křesťanských homosexuálů

Výzva křesťanských homosexuálů

Před několika dny se v Praze konal festival Prague Pride. Na téma homosexuality se zamýšlí otec František z libocké farnosti. Z jejich webu přebíráme celý text.

více

Sekce: CÍRKEV A SVĚT

(14.8.2014)

Mezinárodní asociace exorcistů

Mezinárodní asociace exorcistů

Kongregace pro klérus schválila 13. června 2014 právní statut Mezinárodní asociace exorcistů, tedy kněží, kteří se z pověření svého biskupa věnují službě exorcismu. Deník L´Osservatore Romano publikoval zprávu o tom, že byla potvrzena právní subjektivita této asociace, jejímž členy je 250 exorcistů ze 30 zemí.

více

Sekce: CÍRKEV A SVĚT

(24.7.2014)

Co je JUMP?

Co je JUMP?


Slyšeli jste, že existuje jakýsi JUMP? Slyšeli jste, že je pro mladé? To vše je pravda. Opravdu existuje, a chcete-li se dovědět více, čtěte dál.


více

Sekce: CÍRKEV A SVĚT

(18.3.2014)

Pokušení církve

Pokušení církve

V jednom z biblických komentářů jsem četl, že církev je vystavena stejným pokušením, jako byl vystaven Pán Ježíš, když se postil na poušti. To mě inspirovalo k přemýšlení o pokušeních církve v dnešní době. Evangelium mluví o Ježíšově pokušení ze dvou pohledů. Pán Ježíš byl pokoušen především v oblasti své identity Božího Syna, kdy odrážel útoky satana, který mu nabízel způsob synovství odlišný od vůle Otcovy. Tím také odmítl podoby falešného mesiášství pro tento svět. Konkrétně pak bojoval se satanem v oblasti trojí žádostivosti. Jedno mají ale tato pokušení společné: ďábel se snaží uloupit Boží slovo, aby zničil poslušnost Otci.

více

Sekce: CÍRKEV A SVĚT

(7.3.2014)

Poselství papeže Františka k postní době 2014

Poselství papeže Františka k postní době 2014Stal se chudým, abychom zbohatli z jeho chudoby (srov. 2 Kor 8,9)

více

Sekce: CÍRKEV A SVĚT

(19.12.2013)

Přijde o Vánocích Ježíšek, nebo Santa Claus?

Přijde o Vánocích Ježíšek, nebo Santa Claus?Již několik let se už od konce listopadu stále častěji můžeme setkat na náměstích nebo v nákupních centrech s lidmi, kteří své výrobky nabízejí v kostýmech Santa Clause. více

Sekce: CÍRKEV A SVĚT

(28.11.2013)

Kam kráčíš, Česko?

Kam kráčíš, Česko?

"Národ, který zapomíná na svou historii, je odsouzen k tomu, aby se opakovala" Tak nějak zněl nápis v Osvětimském táboře, který jsem tam při své návštěvě před řadou let četl, a který mi zůstal v paměti v té základní podobě dodnes.

více

Sekce: CÍRKEV A SVĚT

(26.10.2013)

Setkání s hříchem v církvi

Setkání s hříchem v církvi

I českými médii procházejí zprávy o skandálu kolem limburského biskupa Franze-Petera Tebartze-van Elsta. Německou církevní i necírkevní veřejností hýbe skutečnost, že oprava biskupské rezidence stála šestkrát víc, než bylo původně plánováno, tedy 31 milionů eur, a to z velké části nikoliv za nezbytné věci: luxusní vana, konferenční stolek i umělecké předměty...


více

Sekce: CÍRKEV A SVĚT

(2.5.2013)

Dopis generála odstupujícímu papeži Benediktu XVI.

Dopis generála odstupujícímu papeži Benediktu XVI.

Generální převor řádu karmelitánů, P. Fernando Millán Romeral, O.Carm, ihned v den, kdy papež Benedikt XVI. oznámil své rozhodnutí odstoupit z funkce, napsal Svatému otci dopis:
Svatý otče, s překvapením a s pohnutím jsme se dozvěděli o Vašem dnešním prohlášení, že se chcete vzdát své služby. Jménem svým a jménem celého karmelitánského řádu bych Vám chtěl v této důležité chvíli Vašeho života i života církve vyjádřit hlubokou náklonnost a vděčnost za službu, kterou jste tak obětavě konal pro společenství věřících.
Více na stránkách www.karmel.cz!

více

Sekce: CÍRKEV A SVĚT, KARMEL


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

Kontakt na správce stránek: webmaster(@)vojtechkodet.cz 

Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.